TROCHA HISTORIE

Na počátku všeho byla tzv. WEBKAMERA. Dostala se postupně do popularity tím, že si ji většinou města instalovala na nejvyšší bod v centru a připojila "živý" náhled na jejich webové stránky. Pojmem "živý" bylo myšleno statické okno s pořízenou fotografií, která se díky nastavenému refreshi webové stránky zhruba každých 10 sekund změnila v jinou scénu.

Návštěvníkům stránek tak mohla být částečně poskytnuta aktuální informace o tom, co se na náměstí děje. To vše při velmi nízké kvalitě a s podporou nejrůznějších skriptů, které musely být v prohlížeči povoleny.  Výsledný obraz pak vypadal nějak takto ➞

Obraz se obnoví za každých 10 vteřin
Obraz se obnoví za každých 10 vteřin

SOUČASNOST ZA VYUŽITÍ RTMP.cz

DÍKY NOVÝM PROTOKOLŮM, STREAMOVACÍM SLUŽBÁM, RYCHLÉMU INTERNETU, MODERNÍM A VYSOCE-CITLIVÝM ČIPŮM A ROZLIŠENÍ OD FULL-HD ROZLIŠENÍ AŽ PO 4K, ROSTE TAKÉ VYŠŠÍ NÁROK SLEDUJÍCÍCH NA POŘÍZENÝ SNÍMEK. DNEŠNÍ KVALITY VIDEÍ POŘÍZENÝCH NEJLEVNĚJŠÍMI MOBILNÍMI ZAŘÍZENÍMI SLIBUJÍ KVALITU MINIMÁLNĚ FULL-HD, COŽ ODPOVÍDÁ ROZLIŠENÍ 1080P. S NARŮSTAJÍCÍMI POŽADAVKY NA KVALITU OBRAZU SE POSTUPNĚ STÁVÁ STANDARDEM DALŠÍ POŽITEK A TÍM JE  ZVUK.

K ČEMU BY TAKÉ BYLO V DNEŠNÍ DOBĚ ONLINE SLEDOVAT NAROZENÍ NAPŘÍKLAD SAMEČKA PELIKÁNA KADEŘAVÉHO ČI JEŘÁBA MANDŽUSKÉHO NEBO TŘEBA PRVNÍ VSTŘELENOU BRANKU VAŠEHO SYNA ČI DCERY PŘI TRÉNINKU JUNIORŮ FLORBALU BEZ DOSTATEČNÉ KVALITY VIDEA I ZVUKU...

A TO VŠE V DOBĚ, KDY SI NEMŮŽEME TYTO VZÁCNÉ OKAMŽIKY VYCHUTNAT SVOU VLASTNÍ PŘÍTOMNOSTÍ, ALE PŘITOM MÁME U SEBE STÁLE ELEKTRONICKÉ PŘÍSTROJE, KTERÉ NÁM TOTO ONLINE UMOŽŇUJÍ.

ŽIVÝ STREAM Z RTMP KAMERY 4K

Zde je praktická ukázka živého streamu ve 4K kvalitě (8Mpx) omezení na 20 snímků za sekundu s datovým fixním uploadem 5800 Kbps. Jedná se o  pohled z RTMP kompaktní 4K 180° DAHUA IP kamery s PoE injektorem.


JAK FUNGUJE NAŠE RTMP.cz ?

RTMP.cz je ryze česká platforma pro poskytování kvalitního streamu ONLINE. Naše servery jsou umístěny fyzicky v Ústeckém kraji na páteřní optické síti, která zajišťuje dostatečný datový tok pro sledování současně až 100.000 online diváků. Do budoucna jsme připraveni případně rychlost navýšit, pokud bude potřeba.

Unikátní na RTMP streamu je to, že 1 IP kamera posílá video včetně zvuku do našeho serveru. A to vše skrze veřejný "základní" internet, s minimální rychlostí 2Mbps UPLOAD a bez nutnosti veřejné (pevné) IP adresy. Tento datový tok je zafixován a zákazníkovi tak nevytěžuje lokální síť to, jestli se na kameru dívá současně 1 člověk nebo 1000 !

Sledující se připojují virtuálně na náš RTMP server, který pouze přijímá signál z kamery, zpracuje ho dle nastaveného tarifu a dál jej posílá na Vaše stránky pro online zobrazení. V souvislosti s GDPR a ochranou osobních údajů tak nedochází k žádnému záznamu videa. Vstupní signál je pouze přijat - následně zpracován - a zasílán v podobě html kódu pro konečné zobrazení uživatelem. To vše se zanedbatelným zpožděním (10 - 40 vteřin).